Reklama Toyota

Pijanego kierowcę ciężarówki na A2 zatrzymali ludzie. Bełkotał i zataczał się

Kierowca samochodu ciężarowego wydmuchał ponad 3,2 promila alkoholu. Dzięki obywatelskiej postawie świadków został ujęty. W takim stanie osoba prowadząca pojazd jest ogromnym zagrożeniem dla innych użytkowników drogi.

Autostradą A2 w kierunku Poznania, 7 sierpnia, jechał pijany kierujący samochodem ciężarowym Man wraz z naczepą. O godzinie 12:30 został ujęty przez świadków.

Osoby, które ujawniły mieszkańca powiatu tureckiego jadącego zestawem twierdziły, że poruszał się całą szerokością oraz, że zajeżdżał im drogę przy próbie wyprzedzenia. W końcu kierowca zjechał na parking MOP Sołeczno, gdzie świadkowie nie dopuścili do dalszej jazdy.

Po zatrzymaniu kierujący ciężarówką wydmuchał ponad 3,2 promila alkoholu. 34-letni kierowca nie mógł utrzymać równowagi oraz bełkotał.

Dzięki postawie godnej naśladowania osób, które dokonały ujęcia obywatelskiego na pewno nie doszło do tragedii. Kierowca będący w takim stanie, a w szczególności kierujący takim zestawem jest ogromnym zagrożeniem dla innych użytkowników na drodze.

Poprzedni artykułZaginął 19-letni Tomasz Włodarczyk. Miał przesiadkę w Zielonej Górze
Następny artykułOkradł groby żołnierzy radzieckich na cmentarzu w Wolsztynie. Oderwał mosiężne tabliczki