Reklama samochody.pl

Miała być miłość z redaktorem. Tymczasem 46-latce zostało tylko puste konto

W listopadzie 2022 r. do 46-latki za pośrednictwem portalu społecznościowego odezwał się mężczyzna pochodzący z Amsterdamu, a obecnie mieszkający w Dallas. Pisał, że jest redaktorem. Zauroczona miłością kobieta straciła wszystkie swoje pieniądze

Poznany w sieci mężczyzna bardzo się interesował 46-latką z powiatu wrzesińskiego. Pytał o szczegóły jej życia Oczywiście nie pozostając dłużnym w drugą stronę, także dzielił się swoimi przeżyciami. Pisał, że pracować jako redaktor realizujący materiały prasowe na cały świecie.

Kontakt z pochodzącym z Holandii mężczyzną urwał się po tym jak miał wyjechać do Turcji nagrywać trzęsienie ziemi. Kiedy się odezwał po dwóch tygodniach przekazał kobiecie, że w wyniku tej klęski żywiołowej stracił dokumenty oraz wszystkie pieniądze.

W tym momencie nieznajomy po raz pierwszy prosił o pomoc finansową. Niestety mieszkanka powiatu wrzesińskiego nie wzięła pod uwagę, że może to być bardzo dobrze ułożony scenariusz oszustwa i zaczęła pomagać.

46-latka wykonywała kolejne transakcje na wskazane konta bankowe. W międzyczasie jednak zaczęła podejrzewać, że ta historia może być zmyślona. Wtedy poprosiła o zwrot części pieniędzy. W odpowiedzi otrzymała zapewnienie, że musi tylko opłacić rządowe cło za przysyłkę, w której będzie gotówka.

Niestety żadna przysyłka do 46-latki nie dotarła. Kobiecie pozostało tylko złożyć zawiadomienie o przestępstwie. „Redaktor” oszukał kobietę na ponad 82 tysiące złotych.

Poprzedni artykułRowerzysta zderzył się z jeleniem. Wylądował śmigłowiec LPR
Następny artykułTragiczny pożar. Nie żyją dwie osoby