Pijana matka opiekowała się niemowlakiem, który z oznakami wychłodzenia i niedożywienia trafił do szpitala

Pijana matka opiekowała się niemowlakiem, który z oznakami wychłodzenia i niedożywienia trafił do szpitala.

Prawdziwie bulwersującą interwencję podjęli wczoraj (3 stycznia 2023 roku) policjanci z Komisariatu Tarnów-Centrum. W samym środku miasta kompletnie pijana matka „opiekowała się” swoim niespełna 4-miesięcznym synkiem, a w dodatku w mieszkaniu, gdzie przebywała kobieta panował chłód, przez co zmarznięty malec trafił do szpitala.

Wczoraj w południe tarnowscy policjanci otrzymali informację o podejrzeniu niewłaściwie sprawowanej opiece nad niemowlakiem przez jego mamę. Zgłoszenie pochodziło z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu, skąd pochodziła 38-letnia matka. Mundurowi postanowili sprawdzić to niepokojąco brzmiące zgłoszenie i natychmiast udali się pod wskazany adres.

Jednak na miejscu, pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi. Wreszcie po długotrwałym dobijaniu się mieszkanie zostało otwarte, a w środku policjanci zastali mężczyznę i 38-latkę z niemowlakiem. Osoby dorosłe byli kompletnie pijane. Badanie wykazało, że 46-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, kobieta niewiele mniej, bo 1,7 promila. W mieszkaniu noszącym ślady libacji panował chłód i bałagan, na podłodze walały się śmieci.

Obawiając się o zdrowie niespełna 4 miesięcznego dziecka policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia, która po stwierdzeniu wychłodzenia i niedożywienia maluszka, podjęła decyzję o natychmiastowym przewiezieniu go do szpitala.

Goszczący u siebie matkę z dzieckiem 46-letni jej znajomy został zatrzymany do wytrzeźwienia. Pijana kobieta, która podczas interwencji obrażała i groziła policjantom trafiła do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś ma usłyszeć zarzuty. Odpowie za znieważenie i groźby, a po uzyskaniu opinii biegłego, także za narażenie swojego synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Najważniejsze jednak, że jej synek jest bezpieczny i choć trochę wychłodzony przebywa z osobami, przy których nic mu już nie grozi. Kto zaopiekuje się nim po opuszczeniu szpitala, o tym zdecyduje sąd rodzinny.

Bardzo dziękujemy i wielkie brawa dla pracownicy PCPR-u w Mielcu za czujność, bo dzięki jej zaangażowaniu nie doszło do tragedii.

Poprzedni artykułPoważny wypadek pod Nową Solą. Czołowe zderzenie BMW i skody. Nieprzytomna kobieta zabrana do szpitala (zdjęcie czytelnika)
Następny artykułEkspresówka w miejscu wczorajszej tragedii zablokowana do odwołania!