Reklama Toyota

Pedofil z Poznania zaatakował 13-latkę. Jego ofiar jest więcej

Wielkopolscy policjanci zatrzymali 24-letniego pedofila. Namówił 13-letnią dziewczynkę do czynności o charakterze seksualnym, a następnie przesłania mu swoich zdjęć. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się pod koniec kwietnia br. Do policjantów z komendy miejskiej w Koninie zgłosiła się matka 13-letniej dziewczynki. Kobieta poinformowała, że w związku z niezrozumiałym zachowaniem córki i wynikłym z tego konfliktem, zajrzała do jej komputera. Tam znalazła niepokojące treści.

Okazało się, że za pośrednictwem komunikatora z dziewczynką kontakt nawiązał dorosły mężczyzna. Podczas prowadzonej korespondencji namówił ją do wykonania czynności seksualnych, a następnie przesłania mu swoich zdjęć.

O sprawie poinformowani zostali policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Poznaniu. Szybko namierzyli sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany 6 lipca w swoim miejscu pracy w Poznaniu. To 24-letni to mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. W przeszłości nigdy nie był notowany przez policję.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i przyznał się do niego. Składając wyjaśnienia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego działania.  Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Śledczy zajmujący się tą sprawą  zabezpieczyli komputer pokrzywdzonej dziewczynki oraz telefon i komputer zatrzymanego 24-latka.

Zgromadzone dowody wskazują jednoznacznie, że  13-latka nie jest jego jedyna ofiarą. 24-latek kontaktował się także z innymi dziewczynkami. Ich tożsamość jest ustalana przez policjantów. Pracując nad sprawą policjanci wpadli na trop kolejnych sprawców tzw. groomingu. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

Poprzedni artykułMłody kierowca szalał bmw. Pędził z prędkością 202 km/h ulicą w Poznaniu
Następny artykułMakabryczna śmierć. Zatrzymał się na pasie awaryjny, wysiadł z auta i został śmiertelnie potrącony