Reklama Toyota

Palił się budynek mieszkalny w m. Czajcze. Z żywiołem walczyło 9 zastępów straży (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło we wtorek 20 kwietnia br., o godzinie 18:30 w miejscowości Czajcze. Na miejsce zadysponowano pobliskie jednostki OSP oraz zawodowych strażaków z JRG2 w Pile. 

Pierwsze zastępy po przybyciu potwierdziły dość mocno rozwinięty pożar na parterze budynku. Na miejscu sukcesywnie zjawiały się następne zastępy straży, w tym Oficer Operacyjny KP PSP w Pile.

Strażacy od razu przystąpili do akcji gaśniczej. Do środka budynku wprowadzono rotę strażaków zabezpieczonych aparatami ODO, których zadaniem było zlokalizowanie pożaru. Ze względu na rozprzestrzenienie się pożaru konieczna była rozbiórka pokrycia dachowego, które było nadpalone. Działania prowadzone były również na zewnątrz przy pomocy drabiny mechanicznej oraz drabiny przystawnej, zaś w środku lokalizowano zarzewia ognia oraz wynoszono spalone elementy konstrukcyjne.

Po 4,5h działania zostały zakończone, łącznie udział wzięło 9 zastępów straży oraz ZRM, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne i policja.

  • PILNE W wyniku pożar dach nad głową straciła rodzina z czwórką dzieci. Zachęcamy do pomocy finansowej aby odbudować to co strawił żywioł – https://zrzutka.pl/ea386v

Foto: Wasze Media, OSP Wysoka.

Poprzedni artykułUszkodzona rura z gazem w Kaliszu. W akcji cztery zastępy straży pożarnej
Następny artykułPożar garażu w m. Dolaszewo. Strażacy na czas uratowali dom stojący w pobliżu (ZDJĘCIA)