Reklama Toyota

Sprawca przemocy w rodzinie aresztowany. 47- letniemu mężczyźnie grozi pięć lat więzienia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 47- letniego mieszkańca Piły, który znęcał się nad swoją konkubiną. Mężczyzna odpowie również za znieważanie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji oraz kierowanie gróźb karalnych w ich stronę. 

Dnia 08 marca pilska policja została powiadomiona o awanturze domowej w jednym z pilskich mieszkań. Funkcjonariusze udali się w ustalone miejsce i zastali tam agresywnego mężczyznę. 47- latek podczas wizyty mundurowych ubliżał im i groził, a także ich uderzył.

Ustalono, że zatrzymany mężczyzna ma problemy z alkoholem, a pod jego wpływem robił się agresywny, pobudzony i wulgarny. 47-latek nie miał litości dla swojej partnerki, którą wyzywał, szarpał i popychał. W czasie innych awantur groził jej, że pozbawi ją życia.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty znęcania się nad konkubiną, nieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych oraz kierowania w ich stronę gróźb karalnych. Mężczyźnie może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jak pisze mł. asp. Jędrzej Panglisz – ”Sąd Rejonowy w Pile na wniosek policji i pilskiej prokuratury w dniu 10 marc br. zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.”