Palił się budynek gospodarczy w Chwałkowie Kościelnym (ZDJĘCIA)

12 maja 2023 roku o godzinie 00:08 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Śremie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w m. Chwałkowo Kościelne

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia w rozpoznaniu ustalono, że pożarem objęte są pomieszczenia budynku gospodarczego. Zniszczenia budynku wskazują na naruszenie konstrukcji, doszło do zawalenia się czyści stropu do środka budynku. Brak osób poszkodowanych. Z relacji właściciela brak potencjalnych osób znajdujących się wewnątrz budynku.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się materiał palny w budynku przez otwory okienne i drzwi. W strefie działań pracowali ratownicy w środkach ochrony indywidualnej oraz aparaty ochrony układu oddechowego. Z uwagi na widoczne liczne pęknięcia i zawalający się strop, podjęto decyzję o działaniach gaśniczych z zewnątrz. W trakcie prowadzonych działań usunięto metalowe drzwi przy pomocy piły tarczowej w celu dotarcia do źródła ognia. Podczas akcji gaśniczej podjęto decyzję o użyciu ciężkiej piany gaśniczej, która dokładnie wniknęła w tlący się materiał palny dogaszając zarzewia ognia. W trakcie działań używano wentylatorów osiowych oraz najaśnic przewoźnych i przenośnych do oświetlenia terenu akcji.

Z uwagi na zagrożenie dla ratowników oraz brak informacji o potencjalnych osobach poszkodowanych w budynku odstąpiono od przeszukania części budynku objętego pożarem. Sprawdzono pomieszczenia które nie zostały naruszone.

 

Opracował: bryg. Tomasz Wybierała

Zdjęcia: kpt. Miłosz Zdęga

Poprzedni artykułTragedia na torach! Śmiertelne potrącenie młodego mężczyzny
Następny artykułMakabryczne dachowanie w Śmieszkowie. Dwie osoby poszkodowane