Reklama samochody.pl

Oszust oferował szczepionki na koronawirus na sprzedaż. Naciągnął 80 osób

Oszukał blisko 80 osób na kwotę co najmniej 15 tys.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali 25-letniego poznaniaka, który na jednym z portali ogłoszeniowych oferował szczepionki na COVID-19. Oszust ferował też tanie konsole do gier i pożyczki. Oszukał w ten sposób blisko 80 osób. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, 18 marca, zatrzymali 25-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna na portalu ogłoszeniowym oferował szczepionki na koronawirusa. Do tego w ofercie miła również pożyczki bez zaświadczeń oraz elektronikę.

Brał od chętnych zaliczki od na poczet finalizowania umów kredytowych. W ten sam sposób próbował działać wystawiając szczepionki oraz elektronikę po bardzo korzystnych cenach.

Policjanci ustalili, że mężczyzna działał od półtora roku. Regularnie zamieszczał ogłoszenia oferując konsole do gier czy szczepionki lub oferując pożyczki.

Miał kilka kont bankowych i mailowych, którymi się posługiwał, prowadząc swoją działalność. Oszukał w ten sposób blisko 80 osób na kwotę co najmniej 15 tys. zł. 25-latek usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi mu kara do 8 lat więzienia.