Reklama Toyota

Oszukany „na węgiel”. To przez wysokie ceny węgla

Mieszkaniec powiatu tureckiego stracił 1000 zł po wpłaceniu zaliczki na zakup węgla. Wysokie ceny węgla oraz trudności i w zakupie spowodowały, że pojawiło się wiele ogłoszeń stworzonych przez oszustów. Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert.

Policjanci z komendy w Turku przyjęli od mieszkańca powiatu tureckiego zawiadomienie o oszustwie przy kupnie węgla na portalu facebook marketplace.

Pokrzywdzony znalazł ogłoszenie o sprzedaży ekogroszku w cenie 1200 zł za tonę. Skontaktował się z osobą zamieszczającą ogłoszenie poprzez komunikator i następnie zadzwonił na podany numer telefonu.

W rozmowie oszust zapewnił, że  zamówiony ekogroszek trafi w ciągu tygodnia po wpłaceniu zaliczki w wysokości 1000 zł. W kolejnym dniu pokrzywdzony przekazał kod blik, dzięki któremu przestępca wypłacił 1000 zł, przy czym zapewnił, że transport z ekogroszkiem trafi do pokrzywdzonego w ciągu tygodnia.

Gdy oszukany mężczyzna po kilku dniach próbował dodzwonić się na podany numer telefonu, był już nieaktywny, a na próby kontaktu poprzez portal nie odpowiadał. Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany sprawę zgłosił na policję.

Policja apeluje o rozwagę podczas zakupów on-line, oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Poprzedni artykułPoważny wypadek na krajówce. Dwie osoby trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułGigantyczny pożar zboża. Żywioł strawił 12 hektarów (ZDJĘCIA, WIDEO CZYTELNIKA)