Reklama Toyota

Oszukał 85-latkę udając policjanta. Został zatrzymany w Poznaniu

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który brał udział w oszustwie 85-letniej mieszkanki Leszna

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który brał udział w oszustwie 85-letniej mieszkanki Leszna. Seniorka dała się telefonicznie przekonać, że jej oszczędności są zagrożone i musi je przekazać w ręce policji, co oczywiście było nieprawdą.

W dniu, 8 lipca, do leszczyńskiej komendy zgłosiła się 85-letnia mieszkanka Leszna, która poinformowała, że kilka godzin temu padła ofiarą oszustów. Z informacji przekazanych przez zawiadamiającą wynikało, że na jej stacjonarny numer telefonu zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji, informując, że jej mienie jest zagrożone przez przestępców.

Pod namową telefonującego oszusta kobieta spakowała do reklamówki swoje oszczędności oraz złotą biżuterię, warte ponad 40 tys. zł i przekazała je pod swoim domem nieznanemu mężczyźnie.

Między innymi dzięki informacjom przekazanym przez pokrzywdzoną i jej rodzinę, już następnego dnia leszczyńscy policjanci zatrzymali w Poznaniu osobę mającą związek z tym przestępstwem. To 43-letni mieszkaniec Poznania.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz kilka telefonów komórkowych.

Mężczyzna został przetransportowany do leszczyńskiego policyjnego aresztu. Śledczy postawili mu zarzut udziału w oszustwie na szkodę starszej kobiety, mieszkanki Leszna.

W niedziele, 10 lipca, sąd w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Motocyklista zderzył się z hondą. Zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)
Następny artykułJechała dostawczakiem kompletnie pijana. Na siedzeniu miała butelki po piwie, bełkotała