Reklama samochody.pl

Jechała dostawczakiem kompletnie pijana. Na siedzeniu miała butelki po piwie, bełkotała

Kierująca wydmuchała ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

W sobotę, 9 lipca, policjanci z konińskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu dostawczego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Za kierownicą auta siedziała kompletnie pijana kobieta. Stanie za to przed sądem, grozi jej kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia.

Cała sytuacja wydarzyła się po godzinie 16:00. W miejscowości Półwiosek Lubstowski policjanci z konińskiej drogówki zauważyli dostawczego Lublina, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 20 km/h.

Za kierownicą auta siedziała 52-letnia mieszkanka gminy Sompolno, a na miejscu pasażera leżały puste butelki po piwie. Po pierwszych słowach wypowiedzianych przez kobietę wiadomo było, że jest ona kompletnie pijana. Bełkotała. Mimo to 52-latka wciąż upierała się, że jest trzeźwa.

Kierująca wydmuchała ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

52-latka za kierowanie po pijanemu odpowie przed sądem, za co grozi jej kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna do 30 tys. zł. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym ukarano ją mandatem 200 zł.

Poprzedni artykułOszukał 85-latkę udając policjanta. Został zatrzymany w Poznaniu
Następny artykułWpadł na kradzieży w markecie. Był poszukiwany