Reklama samochody.pl

Orkan Enuice w powiecie nowotomyskim. Ponad 200 interwencji strażaków (ZDJĘCIA)

Już od godz. 1:00 w czwartek 17 lutego 2022 roku w czasie jednej doby silne podmuchy wiatru spowodowały prawie 80 interwencji strażaków w powiecie nowotomyskim. Wiatr nie tracił na sile i przez cały weekend przyczynił się do licznych spustoszeń na terenie całego powiatu.

Podsumowując powyższy okres tj. od 17 do 21 lutego 2022 roku, strażacy powiatu nowotomyskiego interweniowali łącznie 246 razy. Zgłoszenia dotyczyły uszkodzonych lub całkowicie zerwanych dachów, uszkodzonych konstrukcji budynków, uszkodzonych linii telekomunikacyjnych i energetycznych oraz ponad wszystko powalonych drzew lub złamanych konarów.

Niejednokrotnie przechylone wraz systemem korzeniowym drzewa zagrażały budynkom mieszkalnym lub gospodarczym. Zgłaszano również uszkodzone panele fotowoltaiczne, a awarie sieci energetycznych powodowały potrzebę podłączenia agregatów prądotwórczych do urządzeń medycznych.

W miejscowości Nowa Wieś Zbąska pięcioosobowa rodzina (dwoje dorosłych i trójka dzieci) zatruła sie tlenkiem węgla. W wyniku pracy w piwnicy agregatu prądotwórczego przez komin wentylacyjny spaliny dostały się do pomieszczeń mieszkalnych na piętrze i doprowadziły prawie do nieszczęścia. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o przetransportowaniu całej piątki do szpitala w Nowym Tomyślu.

W trakcie minionego weekendu w SKKP w Nowym Tomyślu służbę pełniło trzech dyspozytorów, którzy ciągle odbierali nowe zgłoszenia, dysponowali zastępy do zdarzeń, prowadzili korespondencję radiową i telefoniczną oraz sporządzali informacje z każdego zdarzenia. Zmiana służbowa w JRG była również wzmocniona o dodatkowego strażaka.

Poprzedni artykułPożar turbiny wiatrowej w Przyłęku. Pożar wybuchł na wysokości 60 metrów (ZDJĘCIA, WIDEO)
Następny artykułPotworny wypadek. Cztery osoby nie żyją, dwie kolejne zostały ranne. Wypadek na autostradzie A4 (ZDJĘCIA)