Czołowe zderzenie dwóch pojazdów (ZDJĘCIA)

W dniu 16 kwietnia 2024 o godzinie 21:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej 2739 w miejscowości Kuślin.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz dwa zastępy z OSP Kuślin.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowo-bocznym z widocznymi wyciekami. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy w chwili przybycia na miejsce strażaków przebywali poza pojazdami, droga w obu kierunkach była zablokowana.

Działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem Audi oraz usunięciu pozostałości po kolizyjnych.

Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, osoba poszkodowana została przekazana ratownikom medycznym, którzy po wykonaniu badania stwierdzili iż nie wymaga pomocy szpitalnej. Przyczyny powstania zdarzenia ustala Policja.

📸PSP Nowy Tomyśl (Leszek Sarnowski)

Poprzedni artykułTragedia na torach. Nie żyje 16-latek
Następny artykułDziałał metodą na policjanta. Wpadł w ręce policji. Grozi mu więzienie