Reklama samochody.pl

Okradł własnych rodziców. 23-latek posiadał również narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Rakoniewicach zatrzymali młodego mężczyznę, który w sylwestrową noc ukradł rodzicom samochód i biżuterię. Mienie o łącznej wartości 35 tysięcy złotych zostało odzyskane. Podczas zatrzymania sprawca miał przy sobie narkotyki.

2 stycznia 2023 roku funkcjonariusze rakoniewickiego komisariatu przyjęli zawiadomienie od 45-latki o kradzieży złotej biżuterii i samochodu marki Fiat. Do przestępstwa doszło w nocy z 31.12 na 01.01.br.. Z zeznań kobiety wynikało, że wraz z mężem w noc sylwestrową udali się na spotkanie i nie było ich w domu. Następnego dnia zorientowali się, że z posesji zniknął samochód. Zgłaszająca poinformowa również, że z domu skradziono złotą biżuterię wartą 10 tysięcy złotych. Wszystko wskazywało, że to syn zgłaszającej dokonał kradzieży wymienionych przedmiotów. Policjanci podczas przesłuchania świadków potwierdzili przedstawioną wersję. W związku z przyjętym zawiadomieniem oraz uzyskanymi informacjami policjanci rozpoczęli działania. Tego samego dnia około godz. 19:30 funkcjonariusze zatrzymali 23-latka, który poruszał się skradzionym fiatem na terenie Rakoniewic. Ponadto zatrzymany miał przy sobie narkotyki. Podczas czynności odzyskano mienie warte 35 tysięcy złotych i zwrócono je właścicielowi.

Młody mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp. na wniosek Prokuratury Rejonowej z Grodziska Wlkp. zastosował wobec 23-latka policyjny dozór.

Poprzedni artykułJechał za szybko. Ford wypadł z drogi i wpadł do rowu (zdjęcie czytelnika)
Następny artykułPożar sklepu pod Kaliszem. Straty są gigantyczne… blisko 2 mln złotych (zdjęcia)