Reklama Toyota

Koszmarny pożar w Perzynach. Żywcem spłonęło koło 40 tysięcy kurczaków (ZDJĘCIA)

W poniedziałkowy ranek 5 kwietnia, o godzinie 08:58 Dyżurny Nowotomyskich strażaków otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego „112” z Poznania o pożarze chlewni w miejscowości Perzyny w Gminie Zbąszyń w Powiecie Nowotomyskim. Działania zakończyły się o godzinie 13:40. 

| POLECANE – Ogromny pożar stodoły w Nowej Wsi Zbąskiej. Z ogniem walczyli strażacy z dwóch województw (ZDJĘCIA,WIDEO)

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży na miejsce okazało się, że w budynku gdzie doszło do pożaru nie są trzymane świnie a kurczaki blisko 40 tysiącu sztuk. Pożar rozwijał się w głównej mierze tylko w środku budynku. Nadpaleniu uległa również konstrukcja więźby dachowej, przy czym pożar nie wydostał się na zewnątrz budynku.

Bezpośrednio przy płonącym obiekcie została zlokalizowana „mała stacja benzynowa, wewnętrzna zakładowa” w zbiornikach znajdował się olej napędowy. Strażacy w obronie podali prąd piany gaśniczej. W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło jedenaście zastępów straży pożarnej. Na miejsce pożaru przybył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu oraz Oficer Dyspozycji Komendanta.

O godzinie 10:27 pożar został zlokalizowany. Strażacy opanowali sytuacje. W dalszych działaniach straży należało wyniesienie słomy, która zalegała w środku budynku oraz dogaszenie.

| POLECANE – Pożar domu w Kawczu. Pięcioosobowa rodzina straciła dach nad głową (ZDJĘCJA)

Jak informuje Nasz port kpt. Damian Żukrowski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu – W kulminacyjnym monecie z pożarem walczyło jedenaście zastępów straży pożarnej. W budynku znajdowało się blisko 40 tysięcy kurczaków. Niestety nie udało się ich uratować. Wszystkie padły.

Poprzedni artykułPłonie budynek gospodarczy na terenie jednej z firm w Perzynach
Następny artykułZderzenie BMW z szynobusem w Tłokach (ZDJĘCIA)