Reklama samochody.pl

Ogromny pożar w Dłoni. Straty oszacowano na około 500 tysięcy (ZDJĘCIA)

Budynek magazynowo-produkcyjny spłonął w niedzielę (02.05) po południu w Dłoni, w gminie Miejska Górka. W środku znajdowały się komponenty paszowe, mleko i maszyny rolnicze. Zagrożone pożarem były również budynki stojące w pobliżu. Działania gaśnicze trwały prawie 4 godziny, brało w nich udział 9 zastępów straży pożarnej
Ogień zauważono około 17.30 i zaalarmowano służby. Palił się budynek na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Dłoni. W środku przechowywano około 60 ton paszy i mleka w proszku, ciągnik oraz urządzenia rolnicze wykorzystywane do produkcji pasz. Wszystko spłonęło.
– Kiedy pierwszy zastęp dotarł na miejsce pożar był już mocno rozwinięty, po rozpoczęciu działań zawalił się dach budynku – powiedział Krzysztof Skrzypczak zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu. W sąsiedztwie znajdowały się dwa budynki, jeden był oddalony o 7 metrów, a drugi o 15 metrów, ale strażacy nie dopuścili, by ogień przeniósł się na te zabudowania.
Pożar gasili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rawiczu oraz zastępy OSP z Dłoni, Sobiałkowa, Oczkowic, Konar i Miejskiej Górki.
Nie wiadomo jeszcze od czego powstał pożar, trwa ustalanie przyczyny. Wstępnie straty oszacowano na 500 tys. zł.

Foto: Rawicz 24, OSP Dłoń / tekst: Radio Elka Leszno

Poprzedni artykułTragedia w lesie. Nie żyje 67-letni mężczyzna
Następny artykułWypadek dwóch samochodów w miejscowości Grodzisk. Są ranni