Reklama samochody.pl

Ogromny pożar stodoły ze słomą w środku. Żywioł pochłonął 200 balotów słomy (ZDJĘCIA)

W nocy z 29 na 30 lipca 2021 roku o godzinie 00.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Mielżyn gm. Witkowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano stodołę w całości objętą pożarem. Budynek drewniany kryty dachówką w środku którego znajdowała się słoma. Z jednej strony obiekt sąsiadował bezpośrednio z kompleksem garaży a z drugiej strony z budynkiem gospodarczym. Gospodarstwo to było niezamieszkałe. Na sąsiedniej działce w odległości około 25 metrów od palącej się stodoły stał zamieszkały budynek mieszkalny. W pierwszej części działań strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wypchnęli samochód osobowy z garażu zagrożonego pożarem. W między czasie podano dwa prądy wody w obronie na budynek gospodarczy oraz budynek mieszkalny. Po dojeździe kolejnych zastępów na miejsce przystąpiono do gaszenia pożaru podając prądy wody w natarciu na palącą się stodołę. Zaopatrzenie wodne oparte było o dowóz wody z sieci hydrantowej, oraz strugę płynąca za palącym się gospodarstwem. Dalsze działania polegały na sukcesywnym dogaszaniu palącej się słomy oraz wywozu spalonej słomy na pole z użyciem ładowacza czołowego.

W wyniku pożaru spaleniu uległa stodoła wraz ze składowaną słomą (około 200 balotów), garaże, (cyklop) i częściowo budynek gospodarczy. Na miejscu obecna była Policja.

Do działań zadysponowano cztery zastępy z JRG w Gnieźnie, trzy zastępy z OSP Witkowo, oraz po jednym zastępie z Mielżyna i Wiekowa. Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponowano dwanaście zastępów straży pożarnej w tym po jednym zastępie z JRG w Słupcy i OSP w Strzałkowie (powiat Słupecki) oraz jeden zastęp ze Straży Wojskowej z Powidza.

Tekst i zdjęcia: KP PSP w Gnieźnie.

Poprzedni artykułPotężny pożar firmy w Ciszewie. Z ogniem walczy 28 jednostek straży pożarnej (ZDJĘCIA)
Następny artykułSzokujące. Brutalny gwałt w centrum miasta. Zwyrodnialec zgwałcił i pobił 19-letnią kobietę