Reklama Toyota

Ogromny pożar odlewni żeliwa. Straty po pożarze są ogromne (ZDJĘCIA,WIDEO)

W miejscowości Dobramyśl w powiecie leszczyńskim doszło do pożaru odlewni żeliwa. W akcje zaangażowane było dwadzieścia jeden zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze to około milion złotych. 

W środę, 9 czerwca około godziny 20:00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego „112” wpłynęło zgłoszenie o pożarze odlewni żeliwa w miejscowości Dobramyśl. Przekazana informacja wpłynęła do leszczyńskich jak i konińskich strażaków, ponieważ w okolicy Konina również jest miejscowość Dobramyśl. Jak się okazało do pożaru doszło w powiecie leszczyńskim.

Do pożaru zaangażowane zostały jednostki straży pożarnej łącznie z trzech powiatów (leszczyńskiego, poznańskiego oraz gostyńskiego). Trzy siedem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Gostynia i Komendy Wojewódzkiej z Poznania, oraz OSP Dąbczem, OSP Osieczna (dwa zastępy), OSP Kąkolewo, OSP Lipno, OSP Krzemieniewo, OSP Rydzyna, OSP Pawłowice, OSP Borek Wielkopolski, OSP Krobia i OSP Piaski.

Do pożaru doszło w firmie wykonującej odlewy z żeliwa szarego. Firma była podzielona na dwie hale. Tak naprawdę pożar miał miejsce w hali oczyszczali odlewów. Straty oszacowane przy udziale właściciela to około milion złotych. Natomiast mienie uratowane to również około miliona złotych – informuje prosto z miejsca pożaru mł.bryg. Sebastian Kozłowski – Komendant Miejskiej Państwowej  Straży Pożarnej w Lesznie

Do pożaru doszło prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. W działaniach brało udział 83 strażaków z państwowej straży pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych w powiatu leszczyńskiego i gostyńskiego. Przyjechała również grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Poznania.

Poprzedni artykułSzokująca zbrodnia. Sadystyczna matka naćpał 2-miesięczną córeczkę amfetaminą i zatłukła
Następny artykuł16-latka wypiła wodę po konwaliach. Trafiła do szpitala. Ta roślina może zabić