Od początku marca funkcjonariusze złotowskiej policji zatrzymali 13 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Od początku marca funkcjonariusze złotowskiej policji zatrzymali 13 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani zostali ujawnieni poprzez typowania, planowe działania operacyjne czy w trakcie czynności legitymowania. Zgodnie z dyspozycjami organów poszukujących odbędą zasądzone kary.

Służba funkcjonariuszy policji to nie tylko realizacja codziennych zadań pozwalających na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, utrzymanie ładu i porządku, ale także poszukiwania oraz zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Osoby takie ujawniane są na podstawie posiadanej przez funkcjonariuszy wiedzy oraz legitymowań osób typowanych jako osoby poszukiwane.

Od początku marca, na terenie powiatu złotowskiego zatrzymano łącznie 13 osób poszukiwanych. Wśród nich była jedna kobieta oraz mężczyzna poszukiwany listem gończym, który najbliższe dwa miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Z zatrzymanych najdłuższą karę, bo blisko dwóch lat pozbawienia wolności odbywać będzie 48 letni mieszkaniec gm. Okonek, który wcześniej znęcał się nad najbliższymi.

Doprowadzona do Zakładu Karnego 35-letnia kobieta, mieszkanka województwa dolnośląskiego, ukrywała się na terenie powiatu złotowskiego. Teraz najbliższej miesiące spędzi w jednostce penitencjarnej. Została skazana za przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Wszystkie zatrzymane osoby to poszukiwani mający zasądzone do obycia kary pozbawienia wolności. Podstawą wszczętych poszukiwań jest ciążąca kara więzienia zasądzona przez Sąd.

 

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Przejażdżka quadem zakończona śmiercią (zdjęcia)
Następny artykułDramat. Zaczadził się we własnym aucie. Nie miał szans na przeżycie. Śledztwo prowadzi policja