Reklama samochody.pl

Nieustąpił pierwszeństwa doprowadził do zderzenia. Mandat dla sprawcy to 1500 złotych (ZDJĘCIA)

Przekonanie o własnych umiejętnościach, a niekiedy zła ocena sytuacji na drodze mogą spowodować, że uczestnik ruchu drogowego doprowadza do kolizji lub wypadku. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w czwartek 7 kwietnia podjęli interwencję wobec uczestników zdarzenia, do którego doszło w następstwie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

07.04.2022 r. ok.godz. 09:00 na drodze pomiędzy Godziszewem i Chobienicami doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierujący Volkswagenem i Seatem. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierujący Volkswagenem Amarok mieszkaniec Zakrzewa włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Seatem mieszkance Trzebiechowa.

Pomimo znaczących uszkodzeń obu aut, kierujący wyszli z opresji bez poważniejszych obrażeń. Policjanci nie mieli też zastrzeżeń do ich stanu trzeźwości. Sprawca zdarzenia ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych.

Zdarzenie pokazuje, jak ważna jest właściwa ocena sytuacji drogowej przez uczestników ruchu. Kierujący sądząc, że zdąży bezpiecznie włączyć się do ruchu wyjechał na jezdnię. Niestety w efekcie feralnego manewru doprowadził do zderzenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność, które w wielu przypadkach mogą pozwolić na uniknięcie kolizji lub wypadku.

Na miejscu oprócz policji pracowali również strażacy zawodowi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, ochotnicy z Siedlca oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Poprzedni artykułWypadek dwóch pojazdów na s5
Następny artykułPotężny pożar hal produkcyjnych w Szamocinie. Z żywiołem walczy liczne siły i środki straży pożarnej (ZDJĘCIA)