Reklama samochody.pl

Nietypowa akcja strażaków. Uratowali dorosłego psa (ZDJĘCIA)

Wczoraj, 25 czerwca, na pół godziny przed godziną 19. zostaliśmy wezwani zastępem technicznym wraz z łodzią do niecodziennego zdarzenia.

Polegało ono na wydobyciu dorosłego psa z koryta rzeki Łobzonki na wysokości Szpitala Powiatowego w Wyrzysku. Zwierzaka zauważył ratownik medyczny pełniący dyżur we wspomnianym szpitalu. Brzegi rzeki z racji na jej dosyć niski stan wody okazały się dla psiaka zbyt wysokie i strome, prawdopodobnie nie miał on już siły aby walczyć z nurtem rzeki dlatego nie wędrował dalej.

Jeden z naszych strażaków niezwłocznie ubrał się w kombinezon suchy do pracy w wodzie i rozpoczął próbę złapania zwierzęcia. Po kilku minutach pies był już bezpieczny na brzegu. Poprosiliśmy o pomoc w zajęciu się czworonogiem Straż Miejska w Wyrzysku, a pani komendant po kilku minutach pojawiła się na miejscu. Równolegle do prowadzonych działań ogłosiliśmy na naszym profilu, że poszukujemy właściciela zwierzaka i dodaliśmy jego zdjęcie i to zadziałało! Dosłownie parę minut później pies był już u właściciela, który od wczoraj bezradnie poszukiwał swojej zguby.

Po blisko godzinnych działaniach wróciliśmy do jednostki.

Info i Foto: OSP Wrzysk

Poprzedni artykułDachowanie samochodu osobowego. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia [ZDJĘCIA]
Następny artykułWypadek czy próba samobójcza? O mało nie zginął pod kołami ciężarowej Scanii (ZDJĘCIA)