Reklama Toyota

Policja wjechała na zlot tuningowanych samochodów. Posypały się mandaty

W sobotę, 5 września, w okolicach pilskiego lotniska policyjna przeprowadziła kontrole zlotu tuningowanych samochodów. Skontrolowano blisko 70 pojazdów. Zatrzymano dowody 14 pojazdów i wystawiono 23 mandaty.

Policjanci z Piły dostali informację o zlocie miłośników tuningowanych aut, który miał odbyć się odbyć, 5 września, wieczorem w okolicach pilskiego lotniska. Policjanci pojawili się na miejscu. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów, w tym ponad 20 z drogówki. Policjanci szczegółowo sprawdzili stan techniczny pojazdów. Okazało się, że najczęstsze nieprawidłowości to między innymi nieprawidłowo zmodyfikowane układy wydechowe, opony wystające poza obrys błotników, niehomologowane kolorowe żarówki w lampach oraz nieprawidłowe ogumienie.

Skontrolowano blisko 70 samochodów. W związku z nieprawidłowym stanem technicznym funkcjonariusze zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych i wypisali 23 mandaty. Dbając o bezpieczeństwo na drogach policjanci z Piły z pewnością będą przyglądać się, czy miłośnicy motoryzacji poruszający się po pilskich drogach dbają o to, aby wprowadzane w ich pojazdach modyfikacje były zgodne z przepisami oraz nie zagrażały innym uczestnikom ruchu.