Niemal zagłodził psa na śmierć, na złość żonie. Dostał… tylko grzywnę. To skandal!

Labrador Karmen cierpiała z głodu. Psem zajęło się Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals z Kalisza.

O skandalicznym wyroku informuje Stowarzyszenie Help Animals i zapewnia, że nie zamierza się poddać. 2 tys. kary to skandaliczna decyzja sądu.

Labrador Karmen cierpiała z głodu. Psem zajęło się Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals z Kalisza. Wolontariusze zabrali wychudzoną suczkę. Jej właściciel przestał karmić Kamren, żeby zrobić na złość żonie, która od niego odeszła.

Sprawą zajęła się policja i ostatecznie trafiła do sądu. Zapadł wyrok na sadystę. – Otrzymaliśmy skandaliczny wyrok nakazowy. Zgodnie z jego treścią mężczyźnie zasądzono: grzywną w wysokości 2000 zł  – pisze zbulwersowane Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals

Mężczyzna niemal zagłodził psa na śmierć. – … a sąd nie widział powodów aby zasądzić więzienie. Dodatkowo za skandaliczne uważamy zachowanie kaliskiej policji oraz prokuratury. Prawa tego psa były od samego początku ignorowane – piszą animalsi.

Słysząc takie wyroki ciężko zmienić cokolwiek w prawach zwierząt. – Wnosimy sprzeciw i sprawę chcemy nagłośnić – pisze Help Animals. Odwołanie od skandalicznego wyroku do sądu trafiło w piątek, 27 października

Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Nie żyją dwie młode kobiety
Następny artykułMakabryczne odkrycie. Ciało dryfowało w jeziorze