Reklama samochody.pl

Niebywałe. Uciekli policji podczas kontroli

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżowali samochodem marki Mercedes i po zatrzymaniu do kontroli drogowej rozpoczęli ucieczkę pieszo. Okazało się,że kierowca posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, miał 0,36 promila alkoholu i niewykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. Dodatkowo policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek z metamfetaminą.

23 stycznia około godziny 9:00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy patrolując miasto zauważyli poruszający się ulicą Wrocławską pojazd w złym stanie technicznym. Policjanci dali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu zjechał na pobocze i zatrzymał auto w odległości około 150 metrów od policjantów. Z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy rozpoczęli ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast pobiegli za uciekinierami. O sytuacji został powiadomiony dyżurny, który na miejsce skierował kolejne patrole będące w służbie.

W trakcie pościgu patrole Prewencji zatrzymały mężczyzn. Kierowcą okazał się 26-latek z powiatu ostrzeszowskiego. Pasażerem natomiast 25-latek z Ostrowa Wlkp.
Okazało się, że kierujący 26-latek posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów dot. wszystkich kategorii prawa jazdy. Badanie stan trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,36 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z metamfetaminą. Niewykluczone, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków, dlatego została pobrana od niego krew do badań pod kątem środków odurzających.

26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Poprzedni artykułNieodpowiedzialny kierowca. Wyprzedzał tuż przed przejściem dla pieszych. Dostał tysiąc złotych mandatu
Następny artykułWypadek. Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Służby na miejscu