Reklama samochody.pl

Napadł na ofiarę i zrabował 600 zł. 32-latek ma dużo więcej na sumieniu

Kolscy policjanci zatrzymali 32-latka, który dokonał rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego na mieszkańcu gminy Osiek Mały. Zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawca ma jednak sporo na sumieniu. To kierowania po pijanemu, ucieczka policji i posiadanie przy sobie narkotyków. Przed sądem stanie także jego 36-letni kolega, który pomagał w kradzieży pieniędzy pokrzywdzonemu.

W dniu, 9 sierpnia, policjanci komendy w Kole zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Grzegorzew oraz 36-letniego mieszkańca gminy Koło. Mężczyźni grozili pozbawieniem życia oraz pobiciem mieszkańcowi gminy Osiek Mały, a następnie zabrali pieniądze w kwocie 600 złotych.

Agresywny 32-latek odpowie także za rozbój na 55-letnim mężczyźnie, któremu ukradł telefon oraz za znieważenie interweniujących policjantów. Ponadto okazało się, że 32-latek poszukiwany był przez prokuraturę w związku z licznymi przestępstwami, których dopuścił się pod koniec 2021 roku.

Sprawa dotyczy m. in. kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Grzegorzew miał wówczas przy sobie narkotyki oraz także szarpał się z policjantami podczas zatrzymania.

Sąd Rejonowy w Kole przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej w Kole o tymczasowe aresztowanie 32-latka. Mężczyzna trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu za liczne przestępstwa grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jego 36-letni kompan za dokonanie wymuszenia rozbójniczego może trafić do więzienia na 10 lat.

Poprzedni artykułJechał naćpany. Wpadł podczas kontroli
Następny artykułOsiłek opluł i zaatakował ratownika, bo… zwrócił mu uwagę. Wezwano policję (FILM)