Reklama samochody.pl

Nagle wyciągnął broń i wycelował w ekipę karetki pogotowia ratunkowego (FILM Z INTERWENCJI)

Jak się okazało 55-latek już wcześniej był notowany za posiadanie broni bez zezwolenia.

Poznańska policja została wezwana do osoby, która miała przebywać w zamkniętym mieszkaniu i chciała popełnić samobójstwo. Była tez obawa że odkręci gaz. W trakcie pomocy udzielanej przez ratowników medycznych, 55-latek nagle wyciągnął broń. Usiłował skierować ją w kierunku funkcjonariuszy i ratowników. Szybko został obezwładniony, a rewolwer odebrany. W domu znalezion12 różnych broni i kilka kilogramów czarnego prochu.

We wtorek, 24 maja, rano wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie mieszkającym w bloku przy ul. Nad Potokiem. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że od miesiąca nie wychodzi z domu. Wcześniej miał leczyć się psychiatrycznie, miał też myśli samobójcze.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z komisariatu Poznań-Północ oraz inne służby ratunkowe. Kiedy budynek został zabezpieczony funkcjonariusze w towarzystwie członka rodziny weszli do mieszkania.

Mężczyzna, którego zastali w pokoju początkowo zachowywał się spokojnie. Kontakt z nim był jednak utrudniony. Nie odpowiadał na pytania oraz nie reagował na polecenia policjantów. Postanowiono żeby zbadali go ratownicy medyczni. Po wstępnym badaniu ratownicy uznali za konieczne przewieźć mężczyznę do szpitala.

W trakcie przygotowywania pacjenta do wyniesienia z mieszkania do karetki, nagle wyjął on spod poduszki rewolwer. Usiłował skierować go w kierunku policjantów oraz ratowników medycznych.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów 55-latek został obezwładniony. Rewolwer został mu odebrany.

Okazało się że jest to broń czarnoprochowa. W trakcie przeszukania mieszkania oraz rozpoznania minersko pirotechnicznego przeprowadzonego przez policjantów SPKP w Poznaniu zabezpieczono 12 sztuk broni różnych typów. Głównie była to broń czarnoprochowa. Policjanci znaleźli także kilka egzemplarzy broni gazowej i sygnałowej. Ponadto zabezpieczono ok. 6,5 kg prochu strzelniczego.

Policjanci prowadzą w tej sprawie śledztwo pod nadzorem prokuratora. Brana jest pod uwagę czynna napaść na funkcjonariuszy, nielegalne posiadania broni gazowej, amunicji oraz materiałów wybuchowych. Jak się okazało 55-latek już wcześniej  był notowany za posiadanie broni bez zezwolenia.

Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w szpitalu na obserwacji. Po wydaniu opinii lekarskiej dotyczącej jego stanu zdrowia, w uzgodnieniu z prokuratorem, zostaną podjęte dalsze kroki w tej sprawie.

Poprzedni artykułPilne! Zaginął 17-letni Dmytra Lebid (ZDJĘCIA)
Następny artykułZobaczyli policję i zaczęli się nerwowo zachowywać. Powodem było to, co jeden z nich miał w kieszeni