Reklama samochody.pl

Na wieczną służbę odszedł śp. druh Ryszard Dopierała

Z przykrością informujemy, że w dniu 5 maja 2020 r – na wieczną służbę odszedł od nas na zawsze śp. druh Ryszard Dopierała z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie Wielki. Trudno nam wszystkim przyjąć ten fakt do wiadomości, a tym bardziej się z nim pogodzić. 

Druh Ryszard był Prezesem miejscowej jednostki OSP,a także czynnym strażakiem przez 50 lat. Nie opuścił żadnego zebrania. Zawsze można było na niego liczyć, był z nami w dobrych i złych chwilach – mówią strażacy z OSP Rybno Wielkie.

Na każdych zebraniach walczył o o jak najlepsze słowo o naszej jednostce. Gdy usłyszał dźwięk syreny alarmowej zawsze przychodził do remizy, gdy już nie mógł jeździć zawsze czekał za informacją co się stało. Żył strażą.

Zawsze potrafił zmobilizować wszystkich, pocieszył powiedział dobre słowo zawsze remiza była pod jego kontrola. Wzorowo wywiązywał się ze swoich obowiązków. Wszystkie dokumentacje były przed czasem oddawane.

Nie jest dziś łatwo wypowiadać słowa pożegnania, kiedy odchodzi człowiek tak ceniony i zasłużony, nie tylko dla nas – kolegów strażaków ale również dla całej naszej lokalnej społeczności.

Prosimy Boga, aby wszystkie Twoje uczynki razem z Tobą przyjął do siebie.

Spoczywaj w pokoju.

Cześć Twojej pamięci!

Poprzedni artykułWypadek. Zderzenie dwóch samochodów. Są osoby poszkodowane
Następny artykułKalisz – Z promilami i na zakazie