Reklama Toyota

Młody mężczyzna kierował samochodem pod wpływem narkotyków.

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Ford Mondeo. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 25 października ok.godz. 20:00 na ul. Szkolnej w Mochach policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem Mondeo 34-letniego mieszkańca tej miejscowości. Podczas rozmowy z kontrolowanym kierowcą policjanci zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie.Ponieważ kontrola nie wskazywała na uchybienia dotyczące pojazdu, jak i samego kierowcy oraz jego dokumentów policjanci postanowili sprawdzić, czy stan psychofizyczny mężczyzny pozwala na kierowanie pojazdem mechanicznym.

Trzydziestoczterolatek zapytany o wcześniejsze spożywanie alkoholu lub podobnie działającego środka przyznał, że kilka dni wcześniej miał kontakt z dopalaczami. W tej sytuacji mundurowi doprowadzili mężczyznę do wolsztyńskiego szpitala, gdzie poddano go badaniu. Niestety badanie potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się metamfetamina. Konieczne w tej sytuacji okazało się pobranie do badań krwi w celu ustalenia stężenia substancji psychoaktywnej – informuje Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji 

Auto, którym poruszał się mieszkaniec Moch zostało przeszukane przez mundurowych, którzy znaleźli w jego wnętrzu trzy woreczki strunowe z zawartością białych kryształów. Policjanci zabezpieczyli znalezioną substancję i przekazali do badań – dodaje Adamczyk 

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Jego efektem może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Foto.KPP Wolsztyn

Poprzedni artykułPoszukiwania zakończone sukcesem! Mamy nowe złoża gazu ziemnego w Wielkopolsce
Następny artykułCzujka pod choinkę 2022 – Zapraszamy do udziału w konkursie