Reklama samochody.pl

Misja Turcja. Polscy strażacy i policjanci pomogą Turcji w gaszeniu pożarów

Strona turecka zwróciła się do Polski z prośbą o udzielenie wsparcia w walce z pożarami, które objęły ten kraj. Dzięki inicjatywie i wsparciu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego pomoc zostanie udzielona.

Aktualnie trwają przygotowania grupy 14 osób tj. 6 strażaków PSP i 8 policjantów, śmigłowca policyjnego S-70i Black Hawk i samochodu PSP, w tym zespołu wsparcia operacyjnego strażaków i policjantów, którzy pomogą w opanowaniu tego potężnego żywiołu.

Jako pierwszy, w piątek 6 sierpnia ok. godz. 4 rano wyruszy z pomocą transport kołowy. Samochód z Komendy Głównej PSP przewiezie do Turcji: 3 ratowników Państwowej Straży Pożarnej (kierowca, dowódca grupy, ratownik śmigłowcowy – operator), zbiornik do gaszenia pożarów z powietrza typu Bambi Bucket o pojemności 1500 l, zbiornik Bambi Bucket o pojemności 3000 l, zestaw naprawczy do zbiorników Bambi oraz zestaw naprawczy do śmigłowca na wypadek awarii. Grupa ta wraz z wyposażeniem będzie stanowiła wsparcie logistyczno – operacyjne na miejscu działań.

Wylot śmigłowca policyjnego Black Hawk S-70i zaplanowano na sobotę 7 sierpnia na godz. 4 rano z lotniska Warszawa Babice. Na jego pokładzie znajdzie się: 8 policjantów w tym 4 pilotów i 4 inżynierów mechaników oraz 3 ratowników PSP – ratowników wysokościowych a także zbiornik typu Bambi Bucket o pojemności 1500 litrów. Planowany przylot do Turcji – Antalya nastąpi w sobotę ok. godz. 21 z uwagi na konieczność międzylądowań w celu zatankowania.

Ratownicy z Polski, którzy przybędą do Turcji wspomogą tamtejszych strażaków w gaszeniu pożaru z powietrza z wykorzystaniem śmigłowca policyjnego i zbiorników na wodę typu Bambi Bucket.
Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcie: kpt. Piotr Zwarycz

Poprzedni artykułKompletnie pijana matka wiozła swoje małe dzieci i… potrąciła 13-latkę na pasach
Następny artykułUszkodził mur sanepidu. Sprawcy szuka policja (ZDJĘCIA, WIDEO)