Reklama Toyota

Misja Grecja zakończona. Wolsztyńscy strażacy już w domu (ZDJĘCIA, WIDEO)

Polscy strażacy w środę 1 września około godziny 17:30 wrócili cali i zdrowi do domu. Tym samym Misja Grecja oficjalnie została zakończona. 

Na bohaterów, bo tak śmiało można nazwać wolsztyńskich oraz wszystkich strażaków z Naszego Kraju, którzy przez 25 dni walczyli z Misją Grecja gdzie panowały ogromne pożary lasów.

Na wolsztyńskich strażaków czekały rodziny, koledzy – koleżanki z pracy oraz przyjaciele. Przywitaniom, gratulacją oraz łzami wzruszenia nie było końca. Na sam koniec dla strażaków i wszystkich obecnych na przywitaniu czekała słodka niespodzianka w postaci pysznego torta.

Warto również dodać, że asp.Waldemar Wielgoszem oraz mł.kpt Damian Glapiak w Grecji pełnili funkcję dowódcy modułu. O tym jak wyglądały ich zadania w Grecji zapytaliśmy asp. Waldemara Wielgosza z Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie

– Funkcja dowódcy, to przede wszystkim funkcja spajająca całość. Sama akcja to nie tylko działania gaśnicze, ale też wszelkiego rodzaju praca w bazie operacji, praca w sztabie, sprawdzanie łączności czy też organizacja działań czy też organizacja zadań zespołu logistyki i właśnie dowódca można powiedzieć spaja tą całość, aby cała misja była jednym żywym organizmem.

Poprzedni artykułHorror. Wakacyjna mapa grozy
Następny artykułZnana piosenkarka zatrzymana za jazdę po pijanemu. Miała dwa promile alkoholu