Reklama samochody.pl

Misja Grecja. Pierwszy dzień walki z żywiołem polskich strażaków już za nimi (ZDJĘCIA, WIDEO)

Pierwszy dzień walki polskich strażaków z żywiołem w Grecji już za nimi. 

W minioną środę w m. Gouves, obszarze działania plutonów GFFFV Poznań, polscy strażacy otrzymali zadanie polegające na wygaszeniu oraz dokładnym sprawdzeniu sektora powyżej miejscowości na wzgórzu o długości ok.1,5 km. Dodatkowo prowadzono działania mające na celu usuwanie drzew blokujących drogi leśne, umożliwiając przejazd pojazdów pożarniczych. W godzinach popołudniowych zastępy zostały skierowane do pożaru całkowitego drzewostanu.

W m. Ellinika, obszarze działania plutonów GFFFV Wrocław, akcję prowadzono na wzgórzach przy miejscowości. Główne zadania polegały na likwidacji zarzewi ognia oraz pożarów rozniecanych przez wiatr, w tym lokalnie pożarów całkowitych drzewostanu. Działania realizowane były we współpracy ze strażakami z Grecji oraz Ukrainy.

W tym dniu bazę operacji wizytował Pan Artur LOMPART, Ambasador RP w Grecji oraz Pan płk Jan KURDZIAŁEK, Attaché obrony.

Materiał: Zespół prasowy KG PSP

Poprzedni artykułSpowodował tragiczny wypadek. Ciężarówka runęła z wiaduktu. Kierowca zginął. Sprawca uciekł, ale jest już zatrzymany (ZDJĘCIA)
Następny artykułWypadek z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Służby na miejscu