Miała być wielka bijatyka na pięści pseudokibiców pod Gnieznem

Ustawka pseudokibiców pod Gnieznem.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu udaremnili „ustawkę” pseudokibiców, którzy przed niedzielnym meczem pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, chcieli spróbować swoich sił w walce na pięści na polach pod Gnieznem. Wylegitymowano ponad 70 osób.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu koordynowali działania, które doprowadziły 12 maja do udaremnienia „ustawki” pseudokibiców drużyn Lecha Poznań i ŁKS Łódź przeciwko pseudokibicom Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec.

Główna grupa osób przyjechała do Poznania pociągami specjalnymi. Natomiast część mężczyzn, którzy postanowili umówić się na bójkę, jechało prywatnymi samochodami.

Policjanci dzięki współpracy z poszczególnymi komendami powiatowymi na bieżąco monitorowali trasę przejazdu. Grupa pseudokibiców ostatecznie zatrzymała się pod Gnieznem w pobliżu drogi S5.

Wtedy na miejscu pojawili się policjanci, którzy wylegitymowali 72 osoby. Nie znaleziono przy nich żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Spotkanie z policjantami skutecznie zniechęciło pseudokibiców do konfrontacji. Nie doszło do bijatyki.

Poprzedni artykułPodpalił samochód, bo… kierowca nie ustąpił mu pierwszeństwa (FILM)
Następny artykułZachciało mu się piwa, to ukradł samochód sąsiada