Mężczyzna podczas kontroli podał policjantom dane brata. 42-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów

Patrol motocyklowy pilskiej jednostki zatrzymał do kontroli drogowej 42-letniego mężczyznę, który nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wydanego w związku z wcześniej popełnionym przestępstwem drogowym. Mieszkaniec próbował wprowadzić mundurowych w błąd podając dane osobowe swojego brata. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Volkswagen. W trakcie rozmowy mężczyzna był zdenerwowany i zachowywał się w nienaturalny sposób, co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Dodatkowo oznajmił, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów.

Jak się później okazało 42-latek próbował uniknąć odpowiedzialności i wprowadził mundurowych w błąd podając dane osobowe swojego brata. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, za popełnione w przeszłości przestępstwo związane z kierowaniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Plan kierującego pokrzyżowali policjanci z pilskiej drogówki, którzy zweryfikowali jego prawdziwą tożsamość.

Za popełnione wykroczenie związane z wprowadzeniem w błąd funkcjonariuszy mieszkaniec gminy Trzcianka został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo odpowie za lekceważenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykułRzucał kamieniami w samochód kibiców Legii Warszawa
Następny artykułKatastrofa w Goździnie. Mężczyznę przygniotła maszyna!