Reklama Toyota

Zgłosili fikcyjne kolizje. Tak chcieli wyłudzić 30 tys. zł

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z komendy policji w Pile zatrzymali 6 osób, które w próbowały wyłudzić od ubezpieczycieli pieniądze poprzez zgłoszenie trzech fikcyjnych kolizji drogowych. Sprawcy usłyszeli trzy  zarzuty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej jednostki Policji prowadzili sprawę wyłudzeń odszkodowań od ubezpieczycieli za udział w fikcyjnych kolizjach. W ramach wykonanych czynności funkcjonariusze zatrzymali głównego inicjatora przestępczego procederu, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica.

Mężczyźnie w ubiegłym roku udało się uzyskać ponad 6 tysięcy złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych w zamian za zgłoszenie fikcyjnej kolizji. 34-latek utwierdził się w przekonaniu, że jest to dobry sposób na szybki zarobek i próbował dokonać kolejnych wyłudzeń.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, usiłował wyłudzić od ubezpieczycieli odszkodowanie w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły fikcyjnych szkód powstałych w wyniku kolizji, które w rzeczywistości nie miały miejsca.

Ostatecznie w sprawie zostało zatrzymanych 6 osób. 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica usłyszał 3 zarzuty związane z wyłudzeniem ponad 6 tysięcy złotych oraz dwoma kolejnymi próbami wyłudzenia odszkodowania. Pozostałe osoby odpowiedzą za współudział w przestępczym procederze. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPolicja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o przestępstwo na tle seksualnym
Następny artykułPoważny wypadek. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba uwięziona w pojeździe