Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Błyskawiczna akcja wolsztyńskich policjantów zapobiegła tragedii

Doświadczenie zawodowe dyżurnego jednostki i błyskawiczne skierowanie patrolu na miejsce interwencji zaskutkowało udzieleniem pomocy młodemu mężczyźnie, który zamierzał popełnić samobójstwo. Mundurowi, którzy podjęli interwencję wobec mężczyzny, przekazali go obecnym na miejscu ratownikom medycznym. Szczęśliwie pomoc nadeszła w samą porę.

03.09.2024 r. ok.godz. 21:30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zatelefonował wyraźnie pobudzony mężczyzna, który podczas rozmowy zadeklarował, że zamierza popełnić samobójstwo. Tembr i barwa głosu wskazywały na to, że desperat jest młodą osobą. Dyżurny podtrzymując rozmowę próbował ustalić, co jest powodem tak desperackiego zamiaru oraz gdzie aktualnie znajduje się jego rozmówca.

Mężczyzna opowiedział mu o swoich problemach, a jednocześnie stwierdził, że „nie chce mu się żyć”. W trakcie rozmowy dyżurny ustalił, że może on przebywać we Wroniawach. W kierunku miejscowości skierowani zostali policjanci pełniący w tym czasie służbę patrolową. Dyżurny kontynuował rozmowę telefoniczną starając się przekonać mężczyznę, by nie robił sobie krzywdy.

W pewnym momencie mężczyzna zapytany przez dyżurnego powiedział, że jest w Chorzeminie, co spowodowało, że patrolowcy udali się właśnie w tym kierunku. Dyżurny nie dawał za wygraną i przez cały czas rozmawiał z desperatem. W pewnym momencie udało mu się ustalić dokładny adres pod którym przebywa. Jak się okazało była to jedna z wolsztyńskich ulic w kierunku Chorzemina. Policjanci dotarli tam po kilku minutach, wzywając jednocześnie na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Policyjna pomoc nadeszła w samą porę, a mężczyzna mógł trafić pod opiekę lekarzy.

Zachowania suicydalne są rzeczywistością współczesnego świata zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. W sytuacjach kryzysowych warto i wręcz trzeba szukać pomocy zwracając się o nią do ośrodków interwencji kryzysowej, ośrodków pomocy społecznej czy poradni psychologicznych, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

 

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję, telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

Poprzedni artykułPłonie budynek mieszkalny. Trwa akcja gaśnicza
Następny artykułWielkopolska. Będzie tak gorąco, że wydano ostrzeżenie