Reklama samochody.pl

Mercedes roztrzaskał się o betonowe ogrodzenie po zderzeniu z Volkswagenem. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 3 maja br,. na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Janków Pierwszy. Na skutek wypadku dwie osoby trafiły do szpitala.

Na miejsce wypadku zadysponowano zawodową straż pożarną z JRG w Kaliszu oraz druhów z OSP w Blizanowie oraz Jankowie Pierwszym. Po dotarciu pierwszych zastępów we wskazane miejsce strażacy zastali dwa rozbite samochody osobowe z czego jeden przebił się przez betonowe ogrodzenie prywatnej posesji. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 63-latek kierujący samochodem marki Mercedes, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 33-letniej kobiecie kierującej Volkswagenem, która podróżowała w stronę Pleszewa.

Hospitalizacji wymagała 33-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kaliskiego oraz 83-letnia pasażerka Mercedesa. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a dodatkowo sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy.

Oprócz zniszczonego betonowego ogrodzenia uszkodzona została przydrożna kapliczka oraz krzewy. Sprawa została skierowana do sądu.

Foto: OSP Blizanów/Facebook.