Reklama Toyota

Matka z 19-letnią córką wyłudziły 67 tys zł kredytów na nie swoje dane

Policjanci z szamotulskiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą sfinalizowali pracę nad sprawami wyłudzeń kredytów. Oszustki wykorzystywały dane byłych klientów jednej z nich i zaciągnęły na nie pożyczki. Policjanci ustalili dwie kobiety podejrzane o współpracę przy dokonaniu oszustw. Akty oskarżenia trafiły do sądu.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą pracowali nad sprawą wyłudzeń kredytów w instytucjach pożyczkowych. Sprawy miały swój początek w lipcu ubiegłego roku, kiedy to, funkcjonariusze otrzymali pierwsze zgłoszenie. Kolejne wpłynęło pod koniec ubiegłego roku. Dwie zgłaszające zorientowały się, że ktoś wykorzystał ich dane osobowe, kiedy do ich domów zaczęły zgłaszać się firmy windykacyjne.

Od chwili pierwszego zgłoszenia, policjanci gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie i ich przeanalizowaniu, dochodzeniowcy dotarli do sedna spraw. Okazało się, iż sprawy mogą mieć wspólny mianownik, którym była podejrzana o oszustwa oraz młoda kobieta pomagającą jej w procederze.

Były to 48-letnia mieszkanka Szamotuł oraz jej 19-letnia córka. Policjanci dowiedzieli się, iż posługując się sfałszowanymi dokumentami, podejrzana doprowadziła 5 instytucji pożyczkowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ponad 67 tysięcy złotych.

Obydwie kobiety zostały przesłuchane przez szamotulskich policjantów i usłyszały zarzuty. 48-latka usłyszała 5 zarzutów za oszustwa oraz posługiwanie się podrobionymi dokumentami, natomiast 19-latka pięć zarzutów za pomocnictwo przy oszustwie. W ubiegłym miesiącu sprawa trafiła z aktem oskarżenia do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary.

Poprzedni artykułProdukował marihuanę. Był zaskoczony wizytą policji, ale próbował ukryć narkotyki (ZDJĘCIA)
Następny artykułUkradł sprzęt wędkarzom. Po zatrzymaniu prze policjantów powiedział, że go… pożyczył