Reklama Toyota

Martwe półroczne niemowlę znalezione w wannie. Są wyniki sekcji zwłok

Do dramatu doszło w środę, 17 sierpnia, w Starym Strączu koło Sławy (woj. lubuskie). W jednym z domów w wannie zostało znalezione martwe pół roczne dziecko. Wschowska policja zatrzymała rodziców maluszka oraz właściciela domu, a sekcja wykazała utonięcie jako przyczynę śmierci maluszka.

Do jednego z domów w środę, 17 sierpnia, zostało wezwana kareta pogotowia ratunkowego. Wezwał ja właściciel domu. Medycy na miejscu zobaczyli martwe niemowlę. Leżało w wannie z wodą. Nie był żadnych szans na ratunek półrocznego dziecka. Ekipa karetki ma miejsce wezwała wschowską policję. – Rodzice półrocznego dziecka oraz właściciel domu zostali zatrzymani – mówi Faktowi prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

W czwartek, 18 sierpnia, w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu została przeprowadzona sekcja zwłok półrocznego dziecka. – Wstępnie sekcja wykazała, że przyczyną śmierci dziecka było utonięcie – mówi prokurator Antonowicz.

Rodzice dziecka oraz właściciel domu nadal są zatrzymani. – W piątek będą z nimi wykonywane prokuratorskie czynności – mówi prokurator Antonowicz. Jak w ustaliliśmy, w ich pierwszych zeznaniach są niejasności. Muszą one zostać wyjaśnione przez śledczych. Trwa ustalanie jak doszło do śmierci maleńkiego dziecka w wannie.

Rodzice to młode osoby. W chwili zatrzymania wszyscy byli trzeźwi. Została im pobrana krew do badan pod kątem narkotyków. Para niedawno przeprowadziła wadziła się do Starego Strącza i wynajęła mieszkanie w jednym z domów.

Poprzedni artykułPożar pochłonął pół hektara młodnika. Z żywiołem walczyło 10 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)
Następny artykułStraszny wypadek. Ładował mercedesa na lawetę. Młody mężczyzna zginął na miejscu (ZDJĘCIA)