Reklama samochody.pl

Makabryczny wypadek. Zginęło 11-miesięczne dziecko. Sprawca ma sądowy zakaz prowadzenia (ZDJĘCIA)

foto. Bartłomiej Klupś - Radio Elka Leszno

Do makabrycznego wypadku doszło, w piątek, 19 marca, na drodze koło Leszna. Kierujący golfem uderzył w skodę. Ratownicy długo walczyli o maleńkie dziecko. Niestety  mimo długie reanimacji nie udało się. 11-miesieczne dziecko zmarło na miejscu wypadku. 

33-letni mężczyzna kierujący volkswagenem golfem jechał z Leszna w kierunku Pawłowic. Z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam czołowo uderzył w skodę taranując samochód.

Na miejsce wypadku szybko dotarły służby ratunkowe. Skodą jechała kobieta wraz z trójką swoich dzieci w wieku 11-miesięcy, 3 lata i 5 lat. – Kierująca i dzieci zostały ranne – informuje portal wlkp112.pl asp. sztab. Monika Żymełka, rzeczniczka policji w Lesznie.

11- miesięczne dziecko było w stanie krytyczny. Na miejscu ponad dwie godziny reanimowali je medycy. Niestety mimo ich wysiłków nie udało się. Maleńkie dziecko zmarło na miejscu wypadku. – Kobieta i dwoje rannych dzieci trafiło do szpitala – mówi asp. sztab. Żymełka

33-letni kierowca volkswagena został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kierował mimo obowiązującym go sądowego zakazu. Teraz za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi mu kara do nawet 12 lat więzienia.