Reklama samochody.pl

Makabryczny wypadek. Auto rozpadło się na pół. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie. Zginął na miejscu (ZDJĘCIA)

47-letni mężczyzna nie miał szans na przeżycie. Zginął na miejscu, a jego pojazd rozpadł się na pół. 

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, gdzie śmierć na drodze poniósł 47 – letni kierowca alfa romeo, który uderzył w drzewo. Ponadto w trakcie weekendu funkcjonariusze skontrolowali 65 kierujących pojazdami, sprawdzili stan trzeźwości u 94 kierujących, pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz nałożyli 27 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W niedzielę (23.10.2022 r.) około godziny10:30 policjanci zostali powiadomieniu o wypadku drogowym na trasie Orzysz – Giżycko. Funkcjonariusze na miejscu zastali zespół straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca alfa romeo wyprzedził jadącą przed nim skodę, kiedy był już na swoim pasie jedni zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Uderzenie było tak silne, że samochód przepołowił się na pół. W wyniku poniesionych obrażeń 47 – latek zmarł. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Groźne zdarzenie miało miejsce również w piątek (21.10.2022 r.) po godzinie 20:00 na trasie Guty – Kamionki gm. Giżycko. Tam kierowca vw golfa jadąc z 3 pasażerami na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad autem w wyniku czego dachował w przydrożnym rowie. Kierowca był trzeźwy, obrażeń kręgosłupa doznał jeden z pasażerów, który został przetransportowany do szpitala w Giżycku.

W trakcie minionego weekendu policjanci drogówki skontrolowali 65 kierujących pojazdami, sprawdzili stan trzeźwości u 94 kierujących, pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz nałożyli 27 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Apel!!!

W trosce o życie i zdrowie kierowców jak również pozostałych użytkowników dróg w związku z jesiennymi warunkami apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Jesień to czas pogarszających się warunków atmosferycznych. Zmienna i kapryśna pogoda, szybciej zapadający zmrok, deszcz, mgła czy zaparowane szyby znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Dlatego jesienią warto w sposób szczególny zadbać o dobry stan techniczny naszego pojazdu oraz ściągnąć nogę z gazu. Nie zapominajmy o niechronionych użytkownikach ruchu drogowego. Każdy z nas porusza się po drogach i każdy ma prawo czuć się bezpiecznie i być bezpieczny – zarówno kierowca pojazdu, pieszy jak i rowerzysta

 

 

Poprzedni artykułOdszedł na wieczną służbę Wiktor Siwek. Spoczywaj w pokoju
Następny artykułMakabryczne odkrycie. Nadpalone zwłoki