Reklama Toyota

Pożar drewnianego domu. W akcji 8 zastępów straży pożarnej (zdjęcia)

1 czerwca 2023 roku o godzinie 11:50 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu przyjął zgłoszenie o pożarze drewnianego domu jednorodzinnego w miejscowości Piskory Gmina Blizanów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar budynku mieszkalnego oraz suchej trawy będącej w jego otoczeniu.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek i suchą trawę oraz podaniu jednego prądu wody w obronie na budynek gospodarczy znajdujący się w bliskiej odległości.

Z przeprowadzonego rozpoznania uzyskano informacje od sąsiadów, iż budynek jest nie zamieszkały. W celu zaopatrzenia wodnego metodą przetłaczania wykorzystano zbiornik naturalny znajdujący się ok 150 metrów od pożaru oraz sieć hydrantową.

Po zlokalizowaniu pożaru, rozebrano niestabilne elementy konstrukcji oraz dokładnie przelano pogorzelisko. Cały budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.

W działaniach gaśniczych trwających ponad 3 godziny udział brało łącznie 8 zastępów straży pożarnej i 30 strażaków, Policja oraz pogotowie energetyczne.

📷mł. kpt. Andrzej Bartoszewski

Poprzedni artykułZderzenie trzech pojazdów. Droga całkowicie zablokowana
Następny artykułGroźny pożar kamienicy w Radomiu. Na miejscu duże utrudnienia