Reklama Toyota

Kradł rowery i posiadał narkotyki

Kryminalni z poznańskich Jeżyc ustalili i zatrzymali sprawcę co najmniej trzech kradzieży rowerów do których doszło na terenie ich dzielnicy. Przy mężczyźnie znaleziono również narkotyki. 19-letni poznaniak usłyszał zarzuty. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

30 listopada br., policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież trzech rowerów o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych.

Amator cudzego mienia dopuszczał się kradzieży na przestrzeni października i listopada tego roku.

Mundurowi od pewnego czasu zajmowali się kradzieżami rowerów, do których dochodziło na podległym im terenie.

Sprawca zwracał uwagę tylko na te markowe. Kradł zabezpieczone, pozostawione na klatkach schodowych lub na stojakach przed blokiem jednoślady.

W niektórych przypadkach wizerunek mężczyzny został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania potencjalnego sprawcy tego czynu, a także miejsca jego przebywania. Kiedy policjanci zapukali do jego drzwi, ten nie krył zdziwienia. Został zatrzymany.

Na tym jednak kłopoty 19- latka się nie kończą. Podczas przeszukania, kryminalni znaleźli przy nim prawie trzy gramy metamfetaminy.

Zatrzymany poznaniak jest dobrze znany policjantom ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem. Przyznał się do winy. Usłyszał łącznie cztery zarzuty. Za kradzieże i posiadanie środków odurzających grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułSprzedaj nawet podróbki akcesorii do telefonów
Następny artykułPożar warsztatu samochodowego