Reklama Toyota

Kradł paliwo z baków. Wpadł na gorącym uczynku

W piątek, 17 lutego, funkcjonariusze z ostrzeszowskiej jednostki policji zatrzymali do dyspozycji prokuratora mężczyznę, który na terenie miejscowości Myje dokonał kradzieży paliwa z ciężarowego mercedesa. Jednak to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się ujęty 19-latek.

W piątek o godzinie 05:50 policjanci z ostrzeszowskiej komendy podczas pełnionego patrolu zauważyli fiata zaparkowane przy ul. Grzybowej w Ostrzeszowie. W aucie był mężczyzna.

W toku podjętej kontroli w pojeździe znaleziono dwa plastikowe baniaki wypełnione paliwem w postaci oleju napędowego oraz 4 puste bańki. Jak się okazało paliwo pochodziło ze zbiornika samochodu ciężarowego marki Mercedes, zaparkowanego na terenie miejscowości Myje, stanowiącego własność firmy budowlanej wykonującej prace przy budowie drogi na odcinku Ostrzeszów-Myje.

W trakcie wykonywanych oględzin pojazdu okazało się, że mężczyzna usiłował również włamać się do zbiornika z paliwem drugiego pozostawionego tam samochodu.

Z uwagi na powyższe 19-letniego mieszkańca Ostrzeszowa zatrzymano do dyspozycji prokuratora oraz przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, celem wykonania dalszych czynności. W ich trakcie okazało się, że zatrzymany mężczyzna w dniu 14 lutego br., ze stojaka mieszczącego się na terenie Galerii Borek w Ostrzeszowie, dokonał kradzieży roweru o wartości 2 tysięcy złotych.

Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem ostrzeszowskiej prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. Sprawcy opisanych wyżej czynów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzedni artykułKiedy policjanci zaglądnęli mu do torby od razu trafił do aresztu (FILM)
Następny artykułDwaj pedofile planowali porwanie dziecka. Miało zostać wykorzystane seksualnie