Kradł paliwo z baków ciężarówek. Zatrzymali go kryminalni

Policjanci kryminalni z komendy w  Gostyniu zatrzymali 29-letniego obcokrajowca, który kradł paliwo z samochodów. Mężczyzna pod osłoną nocy spuszczał paliwo z baków stojących na parkingu tirów. Jego łupem padło 1250 litrów oleju napędowego. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia

W połowie grudnia ub.r. dyżurny komendy policji w Gostyniu został powiadomiony o kradzieży paliwa. Sprawca ukradł łącznie 1000 litrów oleju napędowego z baków dwóch samochodów ciężarowych stojących na parkingu w Piaskach. W tym czasie kierowcy pojazdów spali po długiej trasie i nic nie słyszeli.

Do kolejnej kradzieży paliwa doszło, 9 stycznia br. Sposób działania złodzieja był taki sam jak w przypadku wcześniejszych kradzieży. Sprawca działając pod osłoną nocy spuścił paliwo z baku stojącego na parkingu w Piaskach tira. Tym razem ukradł 250 litrów oleju napędowego.

Zaangażowanie kryminalnych i ich wnikliwa praca operacyjna doprowadziła do sprawcy kradzieży. 29-letni obcokrajowiec został zatrzymany w miejscu zamieszkania w powiecie krotoszyńskim.

Wskazał policjantom 30 litrowe plastikowe kanistry z kradzionym paliwem, które zostawił w lesie. Kryminalni odzyskali część łupu. 29-latek ukradł łącznie 1250 litrów paliwa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 7,5 tys. zł.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty kradzieży. Przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Poprzedni artykułPijana nieodpowiedzialna matka wiozła fordem 13-miesięcznego synka. Piła, bo… ma problemy w domu
Następny artykułTłumaczyła się pośpiechem. To dlatego wyprzedziła na przejściu dla pieszych