Reklama Toyota

Koszmarny wypadek. Zginął strażak ochotnik. Mężczyzna miał zaledwie 20 lat (ZDJĘCIA,WIDEO)

Koszmarny wypadek w powiecie kościańskim. W czołowym zderzeniu BMW z wojskowym STAREM, śmierć na miejscu poniósł 20-letni mężczyzna strażak ochotnik. 

Do wypadu doszło w czwartek, 10 czerwca około godziny 9:00. Wówczas kościańskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Jerka – Krzywiń doszło do wypadku. Na miejsce bardzo szybko dotarły służby ratunkowe.

| POLECANE – Ogromny pożar odlewni żeliwa. Straty po pożarze są ogromne (ZDJĘCIA,WIDEO)

Strażacy po dojeździe na miejsce natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do akcji ratunkowej, ponieważ kierujący samochodem marki BMW mężczyzna na skutek zderzenia z drugim pojazdem został uwięziony w pojeździe. Strażacy by wykonać dostęp do mężczyzny musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wydostaniu mężczyzny z wraku pojazdu ratownicy nie stwierdzili funkcji życiowych. Natychmiast przystąpili więc do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego wspomógł strażaków ratowników w walce o życie młodego mężczyzny. Niestety lekarz stwierdził zgon 20-latka.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że doszło do zderzenia czołowego. Kierujący BMW zderzył się z pojazdem ciężarowym STAR. Niestety na skutek tego zderzenia kierujący pojazdem BMW mieszkaniec powiatu kościańskiego poniósł śmierć na miejscu – informuje podkom. Radosław Nowak Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie

Nieoficjalnie mówi się też, że w zdarzeniu brał udział samochód do nauki jazdy. – To jest w tej chwili ustalane. Czy bezpośrednio, czy w wyniku jakiegoś manewru, to będzie przedmiotem prowadzonego postępowaniadodaje Nowak 

 

foto. Piotr Pewiński (www.ekoscian.eu)

Poprzedni artykuł16-latka wypiła wodę po konwaliach. Trafiła do szpitala. Ta roślina może zabić
Następny artykułDwa samochody zderzyły się w Szamocinie. Jedna osoba była zakleszczona w pojeździe (ZDJĘCIA)