Reklama samochody.pl

Wpadło siedmiu pijanych kierowców w jeden dzień. Jeden próbował uciekać

W środę, 4 maja, w trakcie akcji ,,Trzeźwy Poranek” zatrzymano trzech pijanych kierujących. Niestety niektórzy postanowili przedłużyć sobie długi weekend, a co gorsza wsiąść za kierownice po alkoholu. Wieczorem zatrzymano kolejnych czterech pijanych za kółkiem. Za kierującym audi policjanci ruszyli w pościg, okazało się, że wydmuchał 2 promile.

W dniu, 4 maja, około godziny 16:50 w miejscowości Piotrkowice, policjanci zauważyli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, u 58-letniego mieszkańca gm. Czempiń, 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Zaledwie 20 minut później, ci sami funkcjonariusze ruchu drogowego, w tej samej miejscowości, zobaczyli kolejnego ,,podejrzanego” rowerzystę. Policyjne oko i zmysł, tym razem również ich nie zawiódł. Badanie trzeźwości, u 57-letniego mieszkańca gm. Czempiń, wykazało niespełna 0,4 promila alkoholu. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 1 000 zł.

Tego samego dnia, około godziny 19:10, w Kiełczewie na ul. Kościańskiej, patrol ruchu drogowego wydał kierującemu audi polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci udali się w pościg, doprowadzając ostatecznie do zatrzymania Audi.

Za kierownicą audi siedział 41-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny aż dwa promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Teraz 41-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę policji. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 5 lat więzienia.

Kolejny pijany kierujący został zatrzymany około godz. 21:15 w Widziszewie, na ulicy Dworcowej. 27- letni mieszkaniec gm. Śmigiel, kierował pojazdem VW polo, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za prowadzenie po pijanemu grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów do nawet 15 lat i grywa do 30 tys. zł.

Poprzedni artykułWypił połówkę z kolegą i zadzwonił na numer 112. Chciał, żeby kompana… odwieźli do domu
Następny artykułZasnął podczas jazdy. Rozbił mazdę i ogrodzenie. Dostał za to surowy mandat