Reklama samochody.pl

Koszmarny wypadek. Jedna osoba zginęła na miejscu, trzy zostały ranne (ZDJĘCIA)

Koszmarny wypadek. Jedna osoba zginęła na miejscu, trzy zostały ranne. To bilans wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. 

| POLECANE – Płonęła stodoła! W akcji 5 zastępów straży! Straty oszacowano na 20 tysięcy (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 11 na początku obwodnicy Jarocina w miejscowości Wolica Pusta w powiecie średzkim. Zgłoszenie do służb wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112). Na miejsce natychmiast skierowano trzy zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Środy Wielkopolskiej, oraz strażaków ochotników z Jarocina, Mieszkowa, Nowe Miasto nad Wartą oraz Klęki.

Po dojeździe na miejsce strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz przystąpili do akcji ratunkowej. Strażacy by wydostać ranne osoby z wraku pojazdu musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

| POLECANE – Potężny pożar w Nowej Białej. Spaleniu uległo blisko 40 budynków (ZDJĘCIA)

Kierowca ciężarówki podróżował od strony Jarocina, a kierowca osobowego opla od strony Środy Wielkopolskiej. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 58-latek. Trójka pasażerów trafiła do szpitali  informuje asp. sztab. Michał Szymurski, oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskim.

Na miejsce konieczne było również wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportowała najciężej ranną kobietę do szpitala w Kaliszu. Pozostali ranni z wypadku kobieta oraz dziecko trafili do szpitala w Jarocinie.

Na czas prowadzonych działań droga krajowa numer 11 była całkowicie zablokowana.

Foto OSP Mieszków

Poprzedni artykułTo jest koszmar. Ogień zabrał im wszystko. Możemy pomóc
Następny artykułPożar domu i wiaty. Z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)