Konopie rosły ukryte w szafie

Policjanci z komisariatu w Kostrzynie zatrzymali 30–letniego mieszkańca miasta, który uprawiał w mieszkaniu konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 gramów gotowego suszu roślinnego. 30-latek usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W czwartek, 4 lipca br. policjanci w Kostrzynie uzyskali informację, że w jednym z mieszkań może znajdować się nielegalna uprawa marihuany. Mundurowi postanowili sprawdzić to miejsce.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania mieszkania, funkcjonariusze znaleźli specjalnie przygotowaną szafę ubraniową, zabezpieczoną metalową linką. Po jej otwarciu okazało się, że mundurowi mają do czynienia z miejscem uprawy konopi indyjskich.

W szafie znajdowała się profesjonalna aparatura, lampy i wentylatory. Zatrzymany zdążył jednak przed przybyciem policjantów zebrać wyrośnięte już krzaki marihuany i przetworzyć z nich gotowy susz. Łącznie policjanci zabezpieczyli go 50 gramów.

30-letni mężczyzna, odpowiedzialny za nielegalną praktykę – został zatrzymany przez mundurowych. Śledczy postawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się do winy, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułW poszukiwania zaangażowano liczne siły, a poszukiwani pojechali do domu
Następny artykułNie żyje policjant. Został potrącony jadąc na rowerze