Kompletnie pijany kierowca peugeota wpadł, bo nie włączył świateł

Jazda bez włączonych świateł była powodem kontroli, którą przeprowadzali policjanci z drogówki w Międzychodzie. Okazało się, że kierujący 39-latni mężczyzna był jednak kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Jego samochód został zabezpieczony i odholowany na strzeżony parking.

We wtorek, 16 kwietnia, w miejscowości Bielsko do kontroli drogowej zatrzymany został mężczyzna kierujący peugeotem, który jechał bez włączonych świateł mijania. Policjanci kontrolujący 39-latka od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Okazało się, kierujący był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 3 promile alkoholu.

39-latkowi za prowadzenie pojazdu po pijanemu grozi nie tylko wieloletni zakaz prowadzenia, ale także kara do 3 lat więzienia. Nie obejdzie się również bez surowej kary finansowej.

Przypomnijmy, Od, 14 marca, br. w życie weszły nowe przepisy w kwestii nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z tymi przepisami, jeśli kierowca ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie traci samochód. Konfiskata samochodu stosowana jest obligatoryjnie, jeśli kierowca ma we krwi 1,5 promila alkoholu albo więcej oraz jeśli kierowca ma ponad 1 promil alkoholu i spowodował wypadek. Konfiskata stosowana jest również opcjonalnie (po decyzji sądu), jeśli kierowca spowodował wypadek, mając w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu.

Poprzedni artykuł25-lat temu podczas służby tragicznie zginął asp.Marek Staśkiewicz – Pamiętamy
Następny artykułWpadł oszust, któremu udawało się ukrywać przez 18 lat