Reklama Toyota

Kompletnie pijana uczyła się jeździć autem. Miała 3 promile. Obok był trzeźwy pasażer z prawem jazdy (FILM)

Policjanci z drogówki w Środzie Wielkopolskiej zatrzymali kompletnie pijaną kobietę, która kierowała samochodem. 36-latka nigdy nie miała prawa jazdy. W dodatku była kompletnie pijana. Wydmuchała aż 3 promile alkoholu.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek, 19 marca, w okolicach miejscowości Brzezie. Uwagę policjantów z drogówki w Środzie Wielkopolskiej zwrócił volkswagena, którego kierowca jechał zygzakiem całą szerokością drogi. – Raczej nie było wątpliwości, że kierowca jest pod wpływem alkoholu – relacjonuje sierż. sztab. Jakub Mikołajczak, który przeprowadzał kontrolę.

Kiedy policjanci zatrzymali volkswagena zobaczyli, że za kierownicą siedzi kompletnie upita kobieta. – 36-latka z trudem wysiadła auto, a chwiała się na nogach – mówi asp. Bogdan Konieczny. Kobieta wydmuchała aż 2,8 promila alkoholu. Stężenie alkoholu jednak rosło, bo po chwili kierująca dmuchnęła aż 3 promile alkoholu.

Prócz upojenia alkoholowego okazało się, że mieszkanka gminy Krzykosy nigdy nie miała prawa jazdy. Jak bełkotała, wsiadła za kierownicę bo… chciała nauczyć się jazdy samochodem z zamiarem zrobienia prawa jazdy.

Najbardziej zdumiewające w tej sytuacji było to, że z pijana kierująca jechał trzeźwy pasażer,  właściciel pojazdu, który dodatkowo posiadał aktualne prawo jazdy.

36-latka odpowie za wszystkie przewinienia przed sądem. Bez winy nie pozostanie również właściciel auta, który zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za udostępnienie auta znajomej.

Poprzedni artykułDramatyczne dane. 3188 nowych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce
Następny artykułZłodzieje okradli domy a paserzy sprzedawali łupy. Szajkę rozbiła poznańska policja